Jah Fetaj - Bota Sot
Jah Fetaj

Perkujtime

E enjte, 13 gusht 2020

Jah Fetaj

Më: 11 mars 2020 Në ora: 00:06
Jah Fetaj

Të shkruash përkujtimin për Ty qenka shumë e vështirë, ashtu siç është e vështirë jeta pa Ty.

Le zbrazëti të madhe në zemrat tona, sa shumë na mori malli,

sa kohë kaloi, sa ëndrra u shuan për ne, sa qeshje u kthyen në lot kur i mbylle sytë përjetë,

por në zemrat tona do të jesh përgjithmonë.

Edhe pse nuk të kemi pranë, Ti nuk je poshtë mermerit,

Ti jeton në kujtimet e mrekullueshme që ke lënë pas.

Krenohemi me Ty!

Të kujtojnë me mall të pashuar:

Bashkëshortja Mirlinda, Nëna Gjejloni, vëllezërit Esati dhe Islomi, motrat Tima, Gjilfidoni dhe Ajmoni, dajtë dhe gjithë farefisi FETAJ.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat