Besije Ademaj

Perkujtime

E premte, 23 tetor 2020

Besije Ademaj

Më: 15 maj 2020 Në ora: 10:48
Besije Ademaj

Sot u bënë 3 Vite nga Vdekja jote..

Dhimbja për ty sa vjen e na shtohet..

Vdekja e hershme..mbeti plagë në Zemrat tona..

Na mungon buzëqeshja jote. Fjalët tua..Sinqeriteti yt..Ngrohtësia jote, urtësia jote...kishe një Zemër të madhe ..dhe shumë bujare...

Jetojmë të Pikëlluar për Humbjen tënde dhe çdo ditë e më shumë e ndjejmë mungesën tënde..

Por ti gjithmonë do të jesh Mes nesh..

E Zezë ishte ajo Ditë e Hënë ...kur unë të thirra ..si çdo Ditë...por kësaj radhe ti s`mu përgjigje....

Nuk lash kund pa thirr ....deri sa e kuptova ..se ti kishe shkuar nga kjo Botë...

Ti e zgjodhe rrugën me pak dhimbje...sepse dhimbjet i kishe të mëdha...

Ndoshta tani fare s`ke dhimbje...por më beso se të gjithë ne kemi dhimbjen tende...

Vështir qenka të shkruaj për ty...jo se nuk kam çka shkruaj..por dhimbja po më pushton..

Shumë e Vështirë qenka që Sot është kohë Pandemie..dhe nuk mund të jem pran Varrit tënd...të sjell ca Lule ..e të them se na Mungon shumë..

Të Përkujtojnë Baba Ibrahimi, Nëna Gjyka, vëllezërit Agimi, Avnia, Agroni, Besniki, motrat, Lumnija, Vjollca, Gjylshah, Lendita, Ardita, Nipat, Mbesat dhe mbarë FAMILJA ADEMAJ.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat