Beqir Zejnullahu nga Banulla-Lipjan

Perkujtime

E premte, 23 tetor 2020

Beqir Zejnullahu nga Banulla-Lipjan

Më: 20 maj 2020 Në ora: 00:04
Beqir Zejnullahu

Sot do t`i gëzoje 58 vjet... por ti arrite vetëm gjysmën e këtyre viteve.

Në lulen e rinisë ti u bëre engjëll. Kur koha në kujtimet tona përgjithmonë ndaloi dhe ngriu imazhin tënd të një djali 29 vjeçar, jeta pa ty prapë vazhdoi pa reshtur dhe pa pyetur - Ajo nganjëherë i ngjan dallgëve të vrazhdta të detit të trazuar që kujtojnë me dhimbje mungesën e personit më të rëndësishëm në jetë - babin dhe bashkëshortin.

Pas 29 viteve malli të pashuar për ty, neve nuk na mbetet gjë tjetër përveçse të të kujtojmë dhe të jetojmë me shpresën që një dite të takohemi atje larg ku ti je duke na pritur!

Të kujtojnë përherë pa ndalur: Arifja, Nazifja dhe Qendresa.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat