Ukë (Deli) Panxhaj

Perkujtime

E enjte, 25 shkurt 2021

Ukë (Deli) Panxhaj

Më: 18 gusht 2020 Në ora: 00:00
Ukë (Deli) Panxhaj

Babai ynë i shtrenjtë, nuk qenka lehtë që të marrësh lapsin e të shkruash sa mall dhe dhimbje kemi për ty. Çdo fjalë që shkruajmë është e pakët që ta përshkruajmë mallin për ty.

Lotët nuk kanë të ndalur, por gjithmonë do të krenohemi që patëm një baba fisnik dhe bujar si ti.

Puna, vepra dhe fjalët tua do të mbesin gjithmonë udhërrëfim për ne dhe për gjithë ata persona që të njohën.

Me mall të pashuar të përkujtojnë: Bashkëshortja Hatë Panxhaj me Fëmijët Ramizi, Nesreti, Valdeti, Violeta dhe Nipat e mbesat, nga Kosova e Diaspora.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat