Lekë Pren Lleshaj

Perkujtime

E premte, 05 mars 2021

Lekë Pren Lleshaj

Më: 22 gusht 2020 Në ora: 00:03
Lekë Pren Lleshaj

Po kalojnë ditët, po kalojnë muajt, por lotët e mi akoma nuk janë larguar.

Më ka marrë malli o babi të të përqafojë. Më ka marrë malli për zërin tënd ta dëgjoj. Më mungon shumë, por askujt nuk i tregojë këto fjalë.

Unë me lot i kujtojë dhuratat tua dhe me të cilat më le mjaftë kujtime.

Por dhurata më e bukur ishte kur dëgjoja zërin tënd kur ti flisje.

Të përkujtojnë me mall: djemtë, vajza dhe bashkëshortja.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat