Nevruz Nurës

Perkujtime

E diel, 28 shkurt 2021

Nevruz Nurës

Më: 7 nëntor 2020 Në ora: 00:00
Nevruz Nura

...po m‘thue,
me dorë t’mbarë
ravizi
imazhin e perlave t’mendjes
dhe
çiltrisë së shpirtit,

Trashëgim për jetë e mot!

Po unë e di,
Tati im â Ky!

Moj Kohë,

Ti gjykat’se e pam’shirshme,
Ti shërb’tore besnike
E s’Vërtetës,
Ti ndihim’tare e harresës,

veç m’thuej!

Ç’me ba me Mallin
kur t’kaplon,
me t’madhin Mall,
ç’me ba?

   familja Nura

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat