Shukrije Durmishi

Perkujtime

E mërkurë, 14 prill 2021

Shukrije Durmishi

Më: 9 nëntor 2020 Në ora: 00:01
Shukrije Durmishi

Nënë e dashur, gjyshe e përkushtuar, vjehërr e nderuar, na dhe shumë këshilla e shumë mësime që vazhdojmë t’i ndjekim. Dhimbjen Nënë, nuk po di si ta shprehi as me fjalë e as me lot, ajo po qëndron n[ thellësinë e shpirtit tim.

Le një zbrazëti të madhe jo vetëm tek unë por shumë më shumë te Elina dhe Era që pyesin për kthimin tonë... për Nonushin e tyre... Mungesa jote nuk dot plotësohet asnjëherë! Jetojmë me kujtimet tona dhe me mallin që do na shoqëron gjatë gjithë jetës.

Të përkujton me shumë dashuri vajza Lindita me bashkëshortin Kujtimin, mbesat Elina dhe Era, nipat që nuk arrite t’i prisje, Ermali dhe Emili.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat