Zef (Rrok) Gjokaj - Bota Sot
Zef (Rrok) Gjokaj

Perkujtime

E martë, 22 janar 2019

Zef (Rrok) Gjokaj

Më: 9 janar 2018 Në ora: 00:44
Zef (Rrok) Gjokaj

Kaluan Nëntëmbëdhjetë vite nga janari i vitit 1999, posa i mbushe te nëntëmbëdhjetat, Gjakpirësit serb ta shuan jetën mu ne lulen e rinisë.

Ti përqafove tokën e Kosovës mëmë qe aq shumë e deshe, gjaku yt i njomë u bë jehonë që u ngrit lartë në lapidaret e lirisë.

Ne vazhdojmë të jetojmë me mallin për ty po njëkohësisht jemi krenar që të patëm te tillë.

I përjetshëm do te mbetet kujtimi yt ne zemrat tona.

E përkujtojnë me mall nena Gjyla, vëllai Pren Gjokaj me bashkëshorten Floren dhe mbare familja nga Luzerni.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera