Shpresa Kastrati Fetahaj - Bota Sot
Shpresa Kastrati Fetahaj

Perkujtime

E enjte, 13 dhjetor 2018

Shpresa Kastrati Fetahaj

Më: 17 janar 2018 Në ora: 00:50
Shpresa Kastrati Fetahaj

Nuk mund ta pranojmë këtë ndarje, sepse Ti lamtumirë nuk na the. E kishim një jetë të tërë për ta jetuar, por rrugëtimi yt në këtë jetë përfundoj shumë shpejt. Mungesa jote ndihet shumë më tepër se prania e kujtdo tjetër. Fotografitë i kemi edhe ngushëllim edhe dhimbje. 

Sot, në përvjetorin tënd, sytë i drejtojmë lart nga qielli, sepse e dimë që Ti jeton aty lart mes engjëjve. Të përqafojmë nga kjo botë dhe bëjmë lutje për ty. Ti jeton në ne.

Të përkujtojmë me mallë të pashuar: Babai Bajrami, nëna Sania, motrat Qëndresa, Shkelqesa, Bleona, Elona dhe vëllau Ylli që aq shumë e deshte.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera