Zoje Hadergjonaj - Bota Sot
Zoje Hadergjonaj

Perkujtime

E enjte, 17 janar 2019

Zoje Hadergjonaj

Më: 14 prill 2018 Në ora: 00:15
Zoje Hadergjonaj

Sot, më 14.04.2018 u bënë 6 vite pa më të dashurën Nënën,Gjyshen dhe Vjehrrën tonë

Kaluan 6 vite nga vdekja jote Nënë dhe serish erdhi muaj i hidhur, muaji prill që të morri përgjithmonë nga ne.

Në zemrat tona ka dimër të ftoftë me acar, sepse njeriu që na jepte motiv për jetë nuk është më në mesin tonë.

Ah moj Nënë, ta dije sa e shkretë është kjo jetë pa Ty, Ti ishe engjull për ne, Ti ishe gjithçka e mira  që njeriu mund ta dëshironte,

sepse që tani shpirti yt pushon atje lartë, kurse ne këtu s'do të harrojmë kurrë.Do të mbetesh gjithmonë e pa zëvendësueshme  Nënë,

përherë do të jesh me ne , sepse ashtu jetove që të mos vdesësh kurrë.

Përherë me respekt dhe mallë të përkujtojnë : Mbarë Familja Hadergjonaj nga Sllupi i  Deçanit dhe Zvicrra.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera