Sahit (Jashar) Shatri / Ajmane (Hysenaj) Shatri - Bota Sot
Sahit (Jashar) Shatri / Ajmane (Hysenaj) Shatri

Perkujtime

E enjte, 21 shkurt 2019

Sahit (Jashar) Shatri / Ajmane (Hysenaj) Shatri

Më: 11 korrik 2018 Në ora: 00:37
Sahit (Jashar) Shatri / Ajmane (Hysenaj) Shatri

Është vështirë të shkruajmë për juve Nënë dhe Babë, por edhe më vështirë qenka të jetojmë pa Ju.

Thonë që koha shëron plagët, por plaga jonë veq vazhdon të rritet çdo ditë e më shumë.

Ditët kalojnë e malli për Ju sa vjen e shtohet, por megjithatë jemi krenarë që ju patëm, kjo na bën që të mos ju harrojmë përjetë e mot!

Nuk janë vetëm ditë që do ti ndiejmë , por është një jetë e tërë që mall në shpirt do të kemi.

Të jetosh në zemrat e atyre që lë pas , do të thotë të mos vdesësh kurrë.

Ju përkujtojnë me mallë dhe lot në sy: 

Djemtë: Lulzimi me bashkëshorten Anitën,

              Luani me bashkëshorten Florijen,

Vajzat: Luljeta me bashkëshortin Xhaferin ,

            Lulvera me bashkëshortin Zeqën,

vëllezërit dhe motrat, si dhe nipat dhe mbesat nga Tomoci, Istogu dhe Gjermania.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera