Imer Ilazi / Hata (Podvorica) Ilazi - Bota Sot
Imer Ilazi / Hata (Podvorica) Ilazi

Perkujtime

E mërkurë, 16 janar 2019

Imer Ilazi / Hata (Podvorica) Ilazi

Më: 17 korrik 2018 Në ora: 00:19
Imer Ilazi / Hata (Podvorica) Ilazi

Kaluan 5 vite pa ty Baba dhe 7 vite pa ty Nënë. Fjalët nuk kanë forcë dhe lotët nuk kanë fuqi të përshkruajnë dhimbjen që kemi për JU. Pranvera erdhi, çeli dhe behari, por ç’na duhet ne kur më të dashurve të mi duhet t’u sjelli lule të varri. Dora po më dridhet, e zemra po më qanë të shkruaj përkujtimin për ju vështir e kam.

Vështirë qenka të shkruhet, vështirë të mendohet, rëndë të besohet se më nuk jeni në mesin tonë.

Ju përkujtojnë me mall: Vajzat Mejremi, Negjmia dhe Nafia, Djemët: Lulzimi me familje, Bekimi me familje, Fatmiri me familje, ju kujtojnë gjithmonë.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera