Familja Metaj - Bota Sot
Familja Metaj

Perkujtime

E premte, 18 tetor 2019

Familja Metaj

Më: 8 gusht 2018 Në ora: 00:24
Familja Metaj

Sot më 8 gusht u bënë 10 vjet nga ndarja aksidentale e më të dashurve tanë

Mustafë Xhemail Metaj                 Besarta Teki Metaj     Gonxhe  Ramaj  Metaj 

07.04.1950  -  25.08.2008             26.01.2003  -  08.08.2008             10.10.1981  -  08.08.2008

Besnik  Mustafë  Metaj                 Teki  Mustafë  Metaj                    Besart  Teki  Metaj

13.09.1983  -  08.08.2008              16.04.1979  -  08.08.2008             19.03.2005  -  08.08.2008

Të dashurit e mi, sot po ju shkruaj dhe njëherë, sot po nis edhe disa fjalë ti shkruaj sepse po me duket që po bisedojmë bashkë si në kohët e vjetra. Kur pas 7 vitesh martesë më lindi fëmija i parë pata fatin t’ju kem afër dhe gëzimin tim ta ndaja me ju. Fati apo fatkeqësaia deshtën që kjo mos të zgjasë shumë sepse me humbjen tuaj gjdo gjë mbeti aty. Më duhet të flas ndonjëher edhe qeshi mirpo nuk më qesh zemra , nuk di si po mundem ta kem forcën por Zoti kështu ka urdhëruar dhe nuk po mundem të luftojmë me atë. Sot po e ndaj dhe diqka me ju që mua më ndodhi kur u operova ,dhe  që më bëri të mendoj se edhe pse nuk jeni me ne e që zemra na dhemb të paktën mendoj që jeni në një vend ku i thojnë parajsë, pse e them këtë sepse gjatë operimit tim unë pash një vend plotë dritë dhe që shkëlqente në at moment zemra ime ishte ndalur dhe nuk rrihte më, me ndihmën e Zotit dhe doktorve u zgjova dhe jam mirë por të paktën mendimi që ju më pritni në një vend më të mirë ende më mban me shpresë Babë Mustaf, vëlla Teki , vëlla Besnik, kunat Gonxhe dhe nipat apo pëllumbat e dadit Besarta e Besarti  .

Ju kujtoj me dhimbje e lot në sy gjithmonë: Fadileti me Gzimin dhe fëmijët Egzona, Egzoni dhe Eridoni.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test