Familja Metaj - Bota Sot
Familja Metaj

Perkujtime

E enjte, 24 tetor 2019

Familja Metaj

Më: 8 gusht 2018 Në ora: 00:26
Familja Metaj

Sot më 8 gusht u bënë 10 vjet nga ndarja aksidentale e më të dashurve tanë

Mustafë Xhemail Metaj                 Besarta Teki Metaj                        Gonxhe  Ramaj  Metaj 

07.04.1950  -  25.08.2008             26.01.2003  -  08.08.2008            10.10.1981  -  08.08.2008

Besnik  Mustafë  Metaj                  Teki  Mustafë  Metaj                      Besart  Teki  Metaj

13.09.1983  -  08.08.2008             16.04.1979  -  08.08.2008            19.03.2005  -  08.08.2008

Po e shikoj lapsin në dorën time dhe letrën që kam para vetës dhe po mendoj athua qfarë të shkruaj apo si ta nisi, jo se nuk di qfarë të shkruaj por mendoj se dhimbjen time nuk e kupton askush.

Sot mora guximin dhe nisa të shkruaj sepse sot po flas me ju dhe jo me të tjerët, e kur flas me ju dua t’ju tregoj se pas shkuarjes tuaj ndodhen shumë gjëra që nuk e mendoja se do të ndodhnin pa ju. I dashur Babë, të dashur vëllezërit e mi Teki dhe Besnik, kunat Gonxhe dhe engjujt e Besit, Besarta dhe Besart.

Mua më lindi vajza në 2009 dhe emrin ja vura Besnike jo që nuk doja dhe të tjerët por e dija se trashigimtari që na kishte mbetur do vazhdonte me emrat e tjerë dhe ashtu u bë, vëllau i vogël Behari tani ka 3 fëmij dhe secilit i vuri emrin tuaj Besarta, Tekija, Besniki. Të gjithë ne mbetëm vetëm me kujtimet tuaja, na mbeten fotografit , t’ju shikojmë dhe vetëm shpresa e bashkimit tonë një ditë më dhimbje dhe në heshtje .

Ju kujton bija e juaj: Besa me bashkëshortin Armendin, fëmijët Besniken Betinen dhe Admirin.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test