Selman (Zeqë) Asllani - Bota Sot
Selman (Zeqë) Asllani

Perkujtime

E hënë, 21 tetor 2019

Selman (Zeqë) Asllani

Më: 11 gusht 2018 Në ora: 00:06
Selman (Zeqë) Asllani

Më 11.8.2018, bëhen 9 vite nga humbja e bashkëshortit dhe babait tonë të dashur.

Nuk është e lehtë të marrim lapsin e të shkruajmë sa mall kemi për Ty.

Çdo fjalë është e pakët për Ty. Krenaria rritet bashkë me vitet ne jetojmë me veprat tua.

Do të jesh gjithmonë në mesin tonë, sepse ti je e gjallë në mendjen dhe zemrat tona, gjakun tonë.

Mungesa jote është e pashmangshme. Nuk ka peshore që e matë.

Ashtu sikurse edhe që e kemi dhimbjen për ikjen tënde.

Ndaj, i përjetshëm dhe i freskët do të mbetet kujtimi për Ty, përgjithmonë.

Virtytet e tua, fjalët dhe mesazhet që na i ke lënë do të reflektojnë dritë.

Me mall e dhembje në shpirt të kujton bashkëshortja Hajria, me djemtë Samiun, Naimin e Saimin dhe me vajzën Selamijen.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test