Jusuf (Brahim) Selmonaj - Bota Sot
Jusuf (Brahim) Selmonaj

Perkujtime

E martë, 22 tetor 2019

Jusuf (Brahim) Selmonaj

Më: 13 gusht 2018 Në ora: 00:19
Jusuf (Brahim) Selmonaj

Shumë vështirë qenka të shkruajmë përkujtimin për Ty Baba, ashtu siç është e vështirë jeta pa Ty.

Malli për fjalët e tua, për ngrohtësinë tënde, qenka i pashuar.

Nuk janë vetëm ditë, muaj dhe vite që do ti ndjejmë, por është një jetë e tërë që mallë në shpirt do të kemi.

Të jetosh në zemrat e atyre që le pas, do të thotë të mos vdesësh kurrë.

Forca jonë do të jesh Ti, dhe gjithmonë do të jesh i pavdekshëm në zemrat tona.

Të kujtojnë me mallë: Bashkëshortja Flurija, djemtë Jetoni, Vetoni, Graniti,

Vajzat Filloreta, Ardiana, Valbonja, Adelina, Reja Leonita, nipi Lendri dhe mbesa Rona.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test