Lekë Pren Lleshi - Bota Sot
Lekë Pren Lleshi

Perkujtime

E hënë, 21 tetor 2019

Lekë Pren Lleshi

Më: 22 gusht 2018 Në ora: 00:18
Lekë Pren Lleshi

Sot u bë 1 vit pa ty Baba i dashur.

Nuk është lehtë ta marrim lapsin e të shkruajmë sa mallë kemi për ty baba, ashtu si është jeta e vështirë pa ty.

Malli për fjalët e tua, për ngrohtësinë tënde qenka i pa shuar.

Nuk janë vetëm ditët, muajt dhe vitet që do t’i ndjejmë por është një jetë e tërë që mall në shpirt do të kemi.

Çdo fjalë është e pakt për ty, ne jetojmë me veprat tua, forca jonë do të jesh ti, dhe gjithmonë do të jesh i pavdekshëm në zëmrat  tona.  

Vdekja të ndau nga jeta, por jo nga ne, të jemi mirënjohës për të gjitha që i bëre për ne.

Të përkujtojmë me mall bashkëshortja Mirja, djemtë Luigji, Lorenci, vajza Valentina, dhëndri Marjani, rejat Vitorja e  Marigona dhe nipat e mbesat.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test