Fitore (Adem) Goca - Bota Sot
Fitore (Adem) Goca

Perkujtime

E martë, 22 tetor 2019

Fitore (Adem) Goca

Më: 24 gusht 2018 Në ora: 00:24
Fitore (Adem) Goca

Kaluan ditët, muajt dhe sot u bën 11 vite që kur shkove nga kjo botë. Mungesa jote është zbrazëti që nuk plotësohet kurrë, ndërsa kujtimi dhe malli do të jenë gjithmonë pjesë e jetës sonë. Na duket se ditët po ecin prapa, na duket se jeta është ndalur dhe asgjë nuk bën dritë. Çdo gjë ka pushuar së ndriçuari që nga dita kur shkove ti! Nuk ka fjalë që përshkruan se sa na mungon! Ishe dhe do të mbetesh gjithmonë krenaria e familjes sonë. Vdekja të ndau nga jeta, por jo edhe nga zemrat tona.

Të përkujtojnë nëna Emine, vëllezërit Milaimi me bashkëshorten Shqiponjën dhe Mentori me bashkëshorten Juliana, motra Fatlumja, axhallarët Azemi, Ibrahimi, Agimi, Sahiti, Kemajli dhe hallat Mevludja, Sylbija, Ajnishahi e Halidja nga Zaskoku i Ferizajt.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test