Ujup (Osman) Smajli - Bota Sot
Ujup (Osman) Smajli

Perkujtime

E enjte, 24 tetor 2019

Ujup (Osman) Smajli

Më: 25 gusht 2018 Në ora: 00:12
(13.01.1955-25.08.2017)

Sot, më 25.08.2018, bëhet 1 (një) vit, pa bashkëshortin dhe babain tonë të dashur

Fjalët janë shumë të pa fuqishme dhe të pakta, për të shprehur mungesën tënde në mesin tonë.

Vitet kalojnë heshtazi, e neve malli dhe dhimbja na rëndon, çdo ditë e më shumë.

Nuk mund të prisje rrezet e diellit të gushtit të verës së ngrohtë. Ti u nise rrugës pa kthim, u ndave nga jeta, por nga zemrat tona, nuk do të ndahesh kurrë. 

Do të mbetesh përgjithmonë pjesë e jetës sonë!

Përjetësisht të kujtojnë: Bashkëshortja Halimja; djemtë, Blerimi, Bujari, Burimi; vajza Vjosa; si dhe familja Smajli nga Potërqi i Klinës.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test