Shaban (Idriz) Dukaj - Bota Sot
Shaban (Idriz) Dukaj

Perkujtime

E mërkurë, 19 dhjetor 2018

Shaban (Idriz) Dukaj

Më: 26 shtator 2018 Në ora: 00:36
Shaban (Idriz) Dukaj

Kujtimet për Ty i ruajmë si gjënë më të shtrenjtë dhe më të vlefshme në jetën tonë të vlefshme  ashtu siç ishe Ti i dashur Baba.

Nuk ka fjalë që përshkruan dhimbjen dhe pikëllimin që e ndjejmë sepse ajo që ndihet në zemër  nuk thuhet me fjalë.

Edhepse na mungon fizikisht, dashuria dhe malli për Ty nuk shuhet asnjëherë, shpresa se një ditë do të takohemi në parajsë, na mban në këtë jetë.

Të përkujtojnë: Bashkëshortja Ganimeti, djemtë Berati, Murati, Korabi, vajza Saranda, vëllau Qazimi, Axha Salihi, rejat Arbëresha, Valentina dhe Mbulesa, nipat Shabani, Omeri, Eroni dhe mbesa Luana si dhe mbarë familja Dukaj nga Drenoci i Deçanit, Suedia, Belgjika dhe Zvicra.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera