Bajram Morina - Bota Sot
Bajram Morina

Perkujtime

E premte, 18 janar 2019

Bajram Morina

Më: 15 tetor 2018 Në ora: 23:58
Bajram Morina

Sot më 16 Tetor u bënë 18 vite pa më të çmuarin tonë.

Vitet vijnë e shkojnë - Tetori muaji i kujtimit e i mërzisë dhe i mallit për Ty shoku i jetës, e babai i pakrahasueshëm.

Me besim e respekt ndaj Zotit, jetën vazhdojmë, synim e respekt e kishe drejtësinë, punën me nderë dhe humanizmin.

Dora e zezë kriminale të shuajti jetën... Atentat në errësirë... Burrërinë e vlerat njeri s'munden ti shuan!

Na mungon në çdo hap të jetës...Besa shoqërisë e Kosovës që shumë u varfërua nga kuadri e puntori si Ju!

Mungesa fizike është e madhe ... Po aq të mëdha janë vlerat tuaja që na le mbrapa.

I çmuari jonë të kujtojmë me mallë e krenari të larte që të kishim të tillë.

E përkujtojnë: Bashkëshortja Habibja, djemtë, vajzat dhe mbesa Velira.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera