Homëz Sylë Shabanaj - Bota Sot
Homëz Sylë Shabanaj

Perkujtime

E shtunë, 20 prill 2019

Homëz Sylë Shabanaj

Më: 13 nëntor 2018 Në ora: 00:13
Homëz Sylë Shabanaj

Vështirë qenka edhe mbas pesë vitesh të shkruajmë përkujtimin për Ty baba e gjysh i dashur.

Të jetosh në zemrat e atyre që i le pas do të thotë të mos vdesësh kurrë. Jemi krenarë që të patëm të tillë.

Na mbajnë gjallë fjalët Tuaja të mençura, të cilat do të jenë gjithmonë udhërrëfim për ne.

E përkujtojnë: Djali Avdyli me bashkëshorten Fiqirihen, nipi Muharremi, mbesat Lirija e Kaltrina si dhe farefisi i gjerë Shabanaj nga Deçani dhe Gjermania.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test