Fatime (Hoxha) Hasani - Bota Sot
Fatime (Hoxha) Hasani

Perkujtime

E enjte, 27 qershor 2019

Fatime (Hoxha) Hasani

Më: 23 nëntor 2018 Në ora: 00:33
Fatime (Hoxha) Hasani

Për engjëllin tonë në tokë që e quajmë Nënë. Fjalët nuk kanë fuqi të shprehin mallin dhe peshën e dhimbjes që kemi për Ty Nënë.

Nënë Ti shkove në boten tjetër por ne çdo ditë të kujtojmë, na mungon shumë, na mungojnë fjalët dhe këshillat tua, na merr malli të të përqafojmë dhe të të themi se sa shumë të duam.

Nënë Ti je një engjull që mbillje vetëm dashuri në zemrat tona. 

Nënë jemi shumë të nderuar dhe krenarë që të kemi Nënë, por shumë të vetmuar e të pikëlluar që fizikisht nuk je më në mesin tonë oj Nënë.

E kujtojnë me mallë: Bashkëshorti Shefqeti me vajzat: Shaha dhe Shahinderja, djemtë: Muhameti dhe Xhevdeti, rejat Igballi dhe Laura, mbesat: Hëna, Marigona, Liridona, Vjosa, Fllanza dhe Leona, nipat: Iliri, Gzimi dhe Ylli, dhënduret: Adnani dhe Milaimi si dhe mbarë familja nga: Dumnica, Obranqa, Podujeva, Gjermania dhe Britania e Madhe.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test