Flet Avdullah Hoti: Vetëm zgjedhjet prodhojnë qeveri legjitime, ndryshe thellohet kriza - Bota Sot
Flet Avdullah Hoti: Vetëm zgjedhjet prodhojnë qeveri legjitime, ndryshe thellohet kriza

Politika

Flet Avdullah Hoti: Vetëm zgjedhjet prodhojnë qeveri legjitime, ndryshe thellohet kriza

Nga: N.H Më: 19 shkurt 2019 Në ora: 12:27
Avdullah Hoti

Shefi i Grupit Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, për gazetën “Bota sot”, ka thënë se ky koalicion është i dëmshëm për vendin, andaj, sipas tij, vetëm zgjedhjet e parakohshme do të prodhonin një qeveri legjitime.

 “Vendi gjendet në një situatë kaotike. E gjitha kjo për pasojë të një koalicioni jo parimor dhe pa vizion për ta udhëhequr vendin. Ka plot situata që dëshmojnë se ky koalicion është i dëmshëm për vendin, andaj vetëm zgjedhjet e reja do të prodhonin një qeveri legjitime, të aftë për të udhëhequr vendin drejt proceseve euro-integruese”, ka thënë Hoti.

Tutje, shefi i GP të LDK-së ka nënvizuar se nuk ka zgjidhje tjetër përpos zgjedhjeve të parakohshme.

“Nuk ka zgjidhje tjetër. Ndryshe do të thellohet kriza”, ka përfunduar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...