Fitorja e shqiptarëve në Tuz: Kur bashkëpunon fiton! - Bota Sot
Fitorja e shqiptarëve në Tuz: Kur bashkëpunon fiton!

Politika

Fitorja e shqiptarëve në Tuz: Kur bashkëpunon fiton!

Nga: D. B. Më: 5 mars 2019 Në ora: 08:22
Shqiptarët në Tuz

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e VV-së, Drita Millaku, fitorja në Tuz e shqiptarëve është një shenjë që tregon se kur di të bashkëpunosh fiton.

“Kjo gjë nuk krijohet pa eksperiencë dhe pa krijuar ndërgjegjësim se gjërat e përgjithshme janë po aq të rëndësishme sa personalet. Ne nuk kuptojmë akoma se pushteti duhet për të ndërtuar bazat për të ardhmen e fëmijëve tanë si gjëja jonë më e shtrenjtë, dhe kjo krijohet në konceptin e “lënies gjurmë” pozitive për të nesërmen për krenarinë e tyre”, ka thënë deputetja Millaku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat