Si e komentoni këtë fotografi, çfarë kanë Rama me Vuçiq që po qëndrojnë ndaras... - Bota Sot
Si e komentoni këtë fotografi, çfarë kanë Rama me Vuçiq që po qëndrojnë ndaras...

Politika

Si e komentoni këtë fotografi, çfarë kanë Rama me Vuçiq që po qëndrojnë ndaras...

Nga: K.M Më: 29 prill 2019 Në ora: 21:14
Pamje nga takimi

Sot, gjatë samitit të Berlinit mes liderëve të ballkanit dhe kancelares Merkel e presidentit të Francës Macron, është shkrepur një fotografi në të cilën shihen liderët e Kosovës duke biseduar me Merkel dhe Macron, ndërkohë në anën tjetër shihet kryeministri i shqipërisë Edi Rama duke bashkëbiseduar ndamas me Vuçiqin.

Është interesante se pikërishtë ishte Edi Rama dhe Vuçiq të cilët shtireshin sikur i kanë raportet e acaruara në atë takimin e famshëm të Beogradit, gjatë vizitës së Ramës atje, ku së fundi, analistë të shumë e thonë se pikërishtë “korrigjimi” i kufirit të cilin po e trumbeton Thaçi, e ka zanafillën në atë shfaqje.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...