“Kadri Veseli u legjitimua si bosi i klanit kriminal të PDK-së” - Bota Sot
“Kadri Veseli u legjitimua si bosi i klanit kriminal të PDK-së”

Politika

“Kadri Veseli u legjitimua si bosi i klanit kriminal të PDK-së”

Më: 16 qershor 2019 Në ora: 16:05
Kadri Veseli

Në zgjedhjet e brendshme të partive politike, shumica e kryetarëve nuk kanë kundër kandidat. I njëjti rast ka ndodhur  sot me kryetarin e PDK-se Kadri Veseli. Ai u rizgjodh edhe për një mandat si kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës.

Njohësi i çështjeve politike, Faton Mehmeti, në një bashkëbisedim për “Bota sot”, ka deklaruar se zgjedhjet e sotme të PDK-së e dëshmuan edhe një herë që kjo parti ngjason tipit të partive komuniste të cilat nuk kanë kundër kandidat.

“Zgjedhjet e sotme në konventën e PDK-së dëshmuan edhe një herë se kjo parti i ngjason tipit të partive komuniste, ku nuk ka kundërkandidat dhe fituesit dihet qysh në fillim. Kjo ka dëshmuar se kjo parti është e kapur nga njerëz të SHIK-ut të cilëve askush nuk guxon t`u kundërvihet. Gjithashtu kjo konventë dëshmoi se kjo parti nuk ka demokraci, por vepron si bandë kriminale ku shefit nuk guxon askush t`i kundërvihet”, ka thënë ai për “Bota sot”.

Image
Faton Mehmeti

Gjithashtu, ka deklaruar se  kjo dëshmon faktin se demokracia ka vdekur në  këtë parti.

“Pavarësisht se a kishte a jo kundër kandidat, kjo dëshmon faktin se demokracia ka vdekur në  këtë parti, dhe rezultatet e sa shihen edhe në tërë Kosovën  duke qenë se kjo parti nga 2008 është pjesë e qeverisë po shihet se në çfarë gjendje e ka sjellur vendin, përmes qeverisjes me kriminelet, dhe me oligarkët. Nuk kam pritur diçka tjetër nga kjo konvente përveç legjitimit të Kadriut, si njeriu që është “boss” i klanit kriminal që vepron brenda kësaj partie”, ka përfunduar Mehemti për “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...