Kadri Veseli: Drenica në krye me Komandantin Adem Jashari përherë në ballë të luftës çlirimtare - Bota Sot
Kadri Veseli: Drenica në krye me Komandantin Adem Jashari përherë në ballë të luftës çlirimtare

Politika

Kadri Veseli: Drenica në krye me Komandantin Adem Jashari përherë në ballë të luftës çlirimtare

Nga: v.r Më: 18 qershor 2019 Në ora: 19:13
Kadri Veseli Rifat Jashari

Kështu ka pohuar Kryetari i Parlamentit, Kadri Veseli në një manifestim që u mbajt në Skënderaj për ditën e çlirimit, shkruan “Bota sot”.

Postimi plotë i Kadri Veselit:

Në ditën e çlirimit të Skenderajt, gjithë qytetarëve të kësaj komune ua uroj këtë ditë të madhe. Brez pas brezi, Skenderaj dhe Drenica ishin në ballë të luftës çlirimtare, që nga themelimi i UÇK-së, në krye me Komandantin Legjendar Adem Jasharin, krenaria dhe nderi i kombit tonë. Lavdi dëshmorëve të Skenderajt dhe gjithë Kosovës!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...