“Serbia e kushtëzon zgjidhjen me ndarje territoriale e që për Kosovën kjo asnjëherë nuk do të ndodhë” - Bota Sot
“Serbia e kushtëzon zgjidhjen me ndarje territoriale e që për Kosovën kjo asnjëherë nuk do të ndodhë”

Politika

“Serbia e kushtëzon zgjidhjen me ndarje territoriale e që për Kosovën kjo asnjëherë nuk do të ndodhë”

Nga: D. B. Më: 17 korrik 2019 Në ora: 17:10
Harta e Kosovës

Në lidhje me atë se çka pritet nga vizita e Presidentit Francez Emmanuel Macron në Serbi, dhe se a do të ketë ndikim për ndonjë marrëveshje me Kosovën, apo për heqjen e taksës pasi Serbia po e kërkon këtë, njohësi i çështjeve politike e juridike Blerim Burjani ka thënë për “Bota sot” se në atë drejtim po shkohet për të gjetur solucion edhe pse kjo çështje është shumë e komplikuar që e bën Serbia me propozime mesjetarë, barbare të ndarjes apo kantnizimit, të Kosovës, kërkesat serbe janë mjaft të rrezikshme dhe të pa parashikueshme.

“Serbia e kushtëzon zgjidhjen me ndarje territoriale e që për Kosovën kjo asnjëherë nuk do të ndodhë. Madje kjo i bien se nuk do të ketë zgjidhje edhe për një kohë të gjatë, në variantin e kërkesave serbe gjithsesi, e që quhet interes in shtetit të Kosovës, ka thënë njohësi i çështjeve politike e juridike Blerim Burjani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...