Premtimet e Haradinajt për vizat, deputetja e LDK-së ia përmend gazin lotsjellës në Kuvend: Erdhe në pushtet, i harrove të gjitha - Bota Sot
Premtimet e Haradinajt për vizat, deputetja e LDK-së ia përmend gazin lotsjellës në Kuvend: Erdhe në pushtet, i harrove të gjitha

Politika

Premtimet e Haradinajt për vizat, deputetja e LDK-së ia përmend gazin lotsjellës në Kuvend: Erdhe në pushtet, i harrove të gjitha

Nga: G.B Më: 19 korrik 2019 Në ora: 15:09
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj vazhdimisht deklarohet se liberalizimi i vizave do të bëhet së shpejti.

Një gjë e tillë ende nuk ka ndodhur, edhe pse deklaratat nga politikanët po vazhdojnë prej vitesh.

Lidhur me mundësinë për liberalizim dhe fajtorin për këtë, deputetja nga radhët e LDK-së, Hykmete Bajrami, ka thënë për gazetën “Bota sot” se po të votohej Demarkacioni me Malin e Zi kur Haradinaj hidhte gaz lotsjellës në Kuvend, Kosova do ta kishte liberalizimin e vizave.

Image
Hykmete Bajrami

“Unë di një gjë; në kohën kur Haradinaj hidhte gaz lotsjellës në Kuvend, në emër të Kullës e Çakorrit sikur të ishte votuar demarkacioni me Malin e Zi, Kosova do ta kishte liberalizimin e vizave”, është shprehur ajo.

Sipas Bajramit, Haradinaj pasi erdhi në pushtet e harroi edhe Kullën edhe Çakorrin dhe e votoi demarkacionin dhe tashmë fajtori dihet.

“Ramushi erdhi në pushtet, e harroi edhe Kullën edhe Çakorrin, e votoi demarkacionin por situata në BE dhe në vendet anëtare të BE-së ndryshoi, kështu që fajtorin e dinë krejt. Tash me ketë Qeveri jo vetëm BE-ja është skeptike por skepticizmi ka kapluar secilin qytetar të vendit”, ka deklaruar Bajrami për “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...