Krasniqi: Haradinaj ka pas mijëra arsye për dorëheqje, por jo në këtë formë - Bota Sot
Krasniqi: Haradinaj ka pas mijëra arsye për dorëheqje, por jo në këtë formë

Politika

Krasniqi: Haradinaj ka pas mijëra arsye për dorëheqje, por jo në këtë formë

Nga: D. B. Më: 19 korrik 2019 Në ora: 16:45
Ramush Haradinaj

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Haradinaj në mbledhjen e Qeverisë dhe dorëheqja është e parevokueshme.

Politologu Faik Krasniqi ka thënë për “Bota sot” se është vështirë të konkludohet se çfarë fshihet prapa kësaj dorëheqje, kjo për faktin se edhe në vitin 2004, ndodhi një gjë e tillë, për shkak të ftesës së Gjykatës së Hagës, ku Haradinaj patë dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit.

“E njëjta gjë edhe tash po ndodh, por megjithatë për mijëra arsye Haradinaj do të duhej të largohej nga posti i kryeministrit, por jo në këtë formë. A do të kemi vazhdimësi të kësaj Qeverie apo jo, mbetet të shihet në ditët në vijim. Ka mundësi që do të zëvendësohet nga Kadri Veseli në postin e kryeministrit, dhe kjo lënë hapësirë për dyshime që me Gjykatën Speciale bëhen edhe pazare politike”, ka thënë politologu Krasniqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...