Kryeministri i ardhshëm, duhet të ketë integritet t’ia tregoj vendin Hashim Thaçit - Bota Sot
Kryeministri i ardhshëm, duhet të ketë integritet t’ia tregoj vendin Hashim Thaçit

Politika

Kryeministri i ardhshëm, duhet të ketë integritet t’ia tregoj vendin Hashim Thaçit

Nga: K.M Më: 19 korrik 2019 Në ora: 20:37
Sali Rexhaj

Njohësi i rrethanave politike, Sali Rexhaj, me anë të një postimi të tijin në facebook ka komentuar situatën e krijuar pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj, duke treguar disa prej kushteve të cilat do të duhej t’i plotësoj kryeministri i ardhshëm, e që kryesore sipas Rexhajt do të ishte, kredibiliteti për t’i bërë ballë Presidentit Thaçi, duke ia treguar vendin, në bazë të kompetencave.

Ja postimi i plotë i Rexhajt

Tani pozitat jane me se te qarta. LDK-e duhet ti prij koalocionit qeverises me AAK-en e PSD-ete, kurse PDK ne opozite. Vv e Lista Serbe te cilat nuk e njohin shtetin e Kosoves, te hidhen jasht.
Ramushi beri dy gabime kapitale, nje se u fut ne koalicion me PDK-en dhe se formoj qeveri me pakice shqiptare.
Ketu fajet i ka edhe Isa i cili si inatqor i qartur e irracional refuzoj ti bashkangjitet nje koalicioni te gjere e te domosdishem.
Mbetet i hapur posti i kryeministrit, ai duhet te jete nje personalitet me integritet te larte moral e njerezor, njeri i cili ja tregon vendin Hashim Thaqit. Do te ishte i mireseardhur nje kryeminister apartiak.
Thaqi duhet te vihet nen kontura normale te cilat ja percakton kushtetuta, president formal e me kompetenca thjeshte protokollare.
Ne bisedime me Serbi nuk ka qka te kerkoj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...