Presidenti i Republikës së Çamërisë ra në pritë pas një telefonate nga persona të dyshimt!? - Bota Sot
Presidenti i Republikës së Çamërisë ra në pritë pas një telefonate nga persona të dyshimt!?

Politika

Presidenti i Republikës së Çamërisë ra në pritë pas një telefonate nga persona të dyshimt!?

Nga: K.M Më: 21 korrik 2019 Në ora: 11:32
Festim Lato

EKSKLUZIVE: Presidenti i Republikës së Çamërisë u vra pas një telefonate që mori nga disa jo-shqiptarë

Atdhe Geci, shpallës i Republikës së Çamërisë, njëherit bashkëpunëtorë i Festim Latos, i cili sot është vrarë në një pritë nga persona ende të panjohur, në një prononcim ekskluziv për “Bota sot” ka thënë se rrethë vrasjes së bashkëpuntorit Lato është njoftuar përmes motrës së Festimit, të cilën e kanë njoftuar policia holandeze.

Geci për “Bota sot” ka treguar se Festimi ishte nisur për t’u takuar me disa persona të cilët e kishin thirrë në telefon duke i premtuar fondacione për të quar përpara qështjen Çame. Ai ka thënë se personat nga të cilët ka marrë telefonatën nuk kanë qenë shqiptarë dhe aktualisht dyshimet kryesore dhe të vetme janë se Presidenti Festim Lato është vrarë për shkak të qështjes Çame.

Image
Atdhe Geci
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat