Thirrje Kosovës, veproni në këtë mënyrë me Serbinë, derisa... - Bota Sot
Thirrje Kosovës, veproni në këtë mënyrë me Serbinë, derisa...

Politika

Thirrje Kosovës, veproni në këtë mënyrë me Serbinë, derisa...

Nga: D. B. Më: 9 gusht 2019 Në ora: 19:26
Ilustrim

Me Serbinë duhet të veprohet në reciprocitet, sepse nëse Serbia nuk i njeh pasaportat e Kosovës, atëherë as Institucionet e Kosovës nuk duhet t'i njohin pasaportat e Serbisë.

Kështu ka vlerësuar politologu Faik Krasniqi i cili në një prononcim për “Bota sot” ka thënë se nëse Serbia i njeh vetëm letërnjoftimet e Kosovës, edhe Kosova duhet t'i njoh vetëm letërnjoftimet e Serbisë.

“Çdo barriere që Serbia e ka ndaj qytetarëve dhe shtetit të Kosovës, dhe Kosova duhet të veprojë në reciprocitet. Ky është vendim i duhur nga ana e Qeverisë së Kosovës, sepse vetëm në këtë mënyrë Serbia mbushet mend, nëse veç sot të mbushet ndonjëherë”, ka thënë politologu Faik Krasniqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...