Deputeti i LDK-së e quan PDK-në strumbullar të korrupsionit dhe nepotizmit - Bota Sot
Deputeti i LDK-së e quan PDK-në strumbullar të korrupsionit dhe nepotizmit

Politika

Deputeti i LDK-së e quan PDK-në strumbullar të korrupsionit dhe nepotizmit

Nga: A.M. Më: 18 gusht 2019 Në ora: 15:43
Haxhi Avdyli

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, ka komentuar deklaratën e kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i cili është shprehur se në partinë e tij s’do të ketë vend për korrupsioni dhe nepotizmi.

Deputeti i LDK-së gjatë një bashkëbisedimi për “Bota sot” ka përmendur rastet e nepotizmit dhe korrupsionit si në KEK apo në PTK, gjithashtu, rastin e punësimeve  përmes telefonatave të njohur ndryshe si Pronto.

“Mbi një dekadë pushtet, kushërinjtë u bënë drejtor Keku, gratë drejtojnë PTK, ku bordet u mbushen me dajallarë, ku punësimi mikutantëve u bë përmes telefonatave Pronto, është tallje me publikun tani të ju themi e tash pas 12 vite pushtet ku lulëzoi nepotizmi korrupsion, e klientelizemi do ia nisim ta luftojmë këto dukuri. Çka të themi që jo vetëm bordet u zgjodhën me pronto telefonatat , por aty u përfolën edhe ata që sot janë në krye të organeve të drejtësisë e që do duhej ata ti luftonin këto dukuri”, ka thënë ai për “Bota sot”.

Më tutje, Avdyli ka deklaruar se s`do të ketë vota për ata që degraduan vlerat e shtetit.

Po ashtu , ai ka thënë se strumbullari i këtyre dukurive negative ishte PDK, e në raste më të rralla edhe individ në partitë tjera pa dallim

“Prandaj s`ka lufte kundër korrupsionit e nepotizmit . Ata duan ti mashtrojnë edhe njëherë votuesit .Por kotë e kanë votuesi kosovar çdo vit e më shumë është më i pjekur dhe po voton me mendje. S`ka vota për ata që degraduan vlerat e këtij shteti. E strumbullari i këtyre dukurive negative ishte PDK, e në raste më të rralla edhe individ në partitë tjera pa dallim. Tetori duhet të jetë ndarje njëherë e përgjithmonë me epokën e erret të keqpërdorimit të pushtetit duke mos votuar të korruptuarit”, ka përfunduar Avdyli për “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...