Tahiri, vjen me goditje ndaj Thaçit, Vuçiçit dhe Rames - Bota Sot
Tahiri, vjen me goditje ndaj Thaçit, Vuçiçit dhe Rames

Politika

Tahiri, vjen me goditje ndaj Thaçit, Vuçiçit dhe Rames

Nga: M.H Më: 25 gusht 2019 Në ora: 20:25
Edita Tahiri

Ish-kryenegociatorja, Edita Tahiri, ka qenë një prej kundërshtareve më të ashpëra të idesë së korrigjimit të kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Tahiri, së fundi bëri një reagim përmes porfilit të saj zyrtar facebok, duke iu drejtuar treshës Hashim Thaçi dhe Aleksander Vuçiçit, si dhe Edi Ramës si një shtytës të një ideje të tillë dhe një përkrahës i presidentit Thaçi, për ndarjen e kufijëve.

Tahiri shkroi duke thënë që nga do ja mbani tash që dy shtetet, Amerika dhe Gjermania, i'a bënë me dije Serbisë që nuk do të ketë BE, pa njohje të Kosovës.

Postimi i plotë

Tash kur Amerika dhe Gjermania i thane Serbise se ska BE pa e njohur Kosoven e plote, kjo treshja famkeqe qe luajti lojen e rrezikshme te kufijve, a thua kah do tja mbaj...

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...