Thaçi: Urime fillimi i vitit të ri shkollor të gjithë nxënësve, mësuesve dhe prindërve të Kosovës - Bota Sot
Thaçi: Urime fillimi i vitit të ri shkollor të gjithë nxënësve, mësuesve dhe prindërve të Kosovës

Politika

Thaçi: Urime fillimi i vitit të ri shkollor të gjithë nxënësve, mësuesve dhe prindërve të Kosovës

Nga: M.H Më: 2 shtator 2019 Në ora: 08:38
Hashim Thaçi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka uruar nxënësit me rastin e vitit të ri shkollor. Presidenti përmes një shkrimi në facebok, ka shkruar që për shumë nxënës fillon një rrugëtim i rëndësishëm.

Thaçi, shkroi që kemi investuar mjaftueshëm në infrastruktur dhe kemi modernizuar kurrikulat, tash duhet të nxisim cilësin, urime fillimi i vitit shkollor, përmbyllë shkrimin.

Postimi i plotë

Në shkollat e Kosovës, sot hapen dyert për fillimin e vitit të ri shkollor 2019/2020, ku për shumë nxënës fillon një rrugëtim i rëndësishëm për ta dhe familjet tyre. Por, suksesi i nxënësve që sot për herë të parë vijojnë ë klasën e parë, do të përcaktojë nesër fatin dhe të ardhmen e gjithë shoqërisë dhe shtetit të Kosovës. Në këto dy dekadat e fundit kemi investuar në infrastrukturë, kemi modernizuar kurrikulat dhe objektet shkollore. Tani është koha që të nxisim cilësinë, si parakusht për forcimin e përgatitjes profesionale të fëmijëve tanë. Urime fillimi i vitit të ri shkollor të gjithë nxënësve, mësuesve dhe prindërve të Kosovës. HTH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...