Veseli: Uroj të gjithë nxënësit e Kosovës për ditën e parë të shkollës, shpresoj që ky vit të jetë sa më i mbarë - Bota Sot
Veseli: Uroj të gjithë nxënësit e Kosovës për ditën e parë të shkollës, shpresoj që ky vit të jetë sa më i mbarë

Politika

Veseli: Uroj të gjithë nxënësit e Kosovës për ditën e parë të shkollës, shpresoj që ky vit të jetë sa më i mbarë

Nga: M.H Më: 2 shtator 2019 Në ora: 09:05
Kadri Veseli

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, përmes në shkrimi të publikuar në faqen e tij zyrtare Facebook ka uruar nxënësit me rastin e fillimit të vitit shkollor.

Veseli, me një foto nga shkolla e parë shqipe në Stubëll, shpreson që ky vit të jetë i mbarë dhe me rezultate të mira për fëmijët, uron edhe prindërit duke i’u drejtuar që sakrifica që bëjnë për fëmijët një ditë do ju shpërblehet.

Postimi i plotë

Me këtë fotografi nga shkolla e parë shqipe në Stubëll, dua të uroj të gjithë nxënësit e Kosovës për ditën e parë të shkollës. Shpresoj që ky vit të jetë sa më i mbarë, i frytshëm e me rezultate sa më të mira për ta! Një urim veçanërisht të përzemërt e përcjell për ata nxënës që për herë të parë do të ulen sot në bankat e shkollës, duke nisur kështu një ndër rrugët më të bukura të jetës, rrugën e diturisë.

Njëherazi uroj edhe mësimdhënësit, ata që nëpërmjet punës së tyre fisnike në përgatitjen e brezit të ri, kontribuojnë drejtpërdrejtë në të ardhmen e vendit. Urime gjithashtu prindërve në rrugën e përmbushjes nëpërmjet shkollimit, të ëndrrave më të mira që ata kanë për fëmijët e tyre! I siguroj ata se sakrifica që bëjnë për t’u mundësuar fëmijëve arsimim sa më cilësor, një ditë do të shpërblehet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat