Flet eksperti i sigurisë, tregon arsyen pse u sulmua Avdullah Hoti - Bota Sot
Flet eksperti i sigurisë, tregon arsyen pse u sulmua Avdullah Hoti

Politika

Flet eksperti i sigurisë, tregon arsyen pse u sulmua Avdullah Hoti

Nga: G.B Më: 22 shkurt 2020 Në ora: 16:03
Avdullah Hoti

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, është sulmuar sot me vezë në Prishtinë.

Personat që e sulmuan i thanë se nuk bën që të hiqet taksa.

Reagime të shumta pati lidhur me këtë rast.

Image
Drizan Shala

Lidhur me sulmin ndaj Hotit, eksperti i sigurisë, Drizan Shala, ka thënë për gazetën “Bota sot” se është bërë për shkak të deklarimit të kryetarit të LDK-së në Facebook lidhur me taksën.

“Në lidhje më sulmin që është bërë zv.Kryeministrit të Kosovës nga ana e disa personave që motivin e gjuajtjes e kanë arsyetuar mbi bazën e paralajmërimit të heqjes së taksës nga ana e qeverisë respektivisht deklarimit të bërë nga kryetari i LDK-së në faqen e tij në Facebook”, është shprehur ai.

Sipas Shalës, nuk duhet të përsëriten skena të tilla sikur në vitet 2016/2017 ku zyrtarët e shtetit janë sulmuar, derisa ka shtuar se Hoti në koalicion është boshti i vendimmarrjes nga LDK dhe për këtë është bërë ky sulm ndaj tij.

“Pra Avdullah Hoti sipas mendimit dhe vlerësimit tim është parë më shumë si reagim që ka shkaktuar postimi i Isa Mustafa ndërsa veprimi i këtij personi apo personave është mirë që mos të na përsëriten skenat që kemi hasur në vitet 2016/2017 ku zyrtarët e shtetit janë sulmuar dhe kështu ju është rrezikuar jeta e tyre. Ndërsa në qeverinë Kurti, Hoti konsiderohet boshti i vendimmarrjes politike të partnerit qeverisë dhe për këtë ky veprim është drejtuar ndaj tij”, ka deklaruar Drizan Shala për “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat