“Thaçi është ai që ka uzurpuar presidencën pa votat e popullit dhe me vota të kontrabanduara të deputetëve” - Bota Sot
“Thaçi është ai që ka uzurpuar presidencën pa votat e popullit dhe me vota të kontrabanduara të deputetëve”

Politika

“Thaçi është ai që ka uzurpuar presidencën pa votat e popullit dhe me vota të kontrabanduara të deputetëve”

Nga: A.SH Më: 26 maj 2020 Në ora: 16:08
Hashim Thaçi

Presindeti Hashim Thaçi në një deklaratë të tij e ka quajtur ‘uzurpator’ kryeministrin në detyrë Albin Kurti.

Këtë deklaratë e ka komentuar për “Bota sot”, analisti Faton Mehmeti, duke thënë se, Presidenti s’po e duron dot faktin se Gjykata Kushtetuese mund të anulojë vendimin e tij.

“Gjendja psikologjike e Hashim Thaçit është më e rëndë se kurrë, ky njeri spo e duron dot faktin se Gjykata Kushtetuese mund të anulojë vendimin e tij. Në këtë aspekt Thaçi e di se fundi politik i tij nuk është i largët andaj është bërë i egër”, thotë Mehmeti.

Me tej shton se, është ai që ka uzurpuar presidencën pa votat e popullit.

“Thaçi është ai që ka uzurpuar presidencën pa votat e popullit dhe me vota të kontrabanduara të deputetëve. Thaçi akuzon Kurtin ngase nuk e lejoi të shpallte gjendjen e jashtëzakonshme, dhe me inat s’po mundet ende ta harroj. Thaçi ndodhet në gjendje të rëndë psikike”, përfundon Mehmeti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat