Mulliqi:Kosova nuk do të ec përpara, pa larguar nga pushteti strukturat neokomuniste

Politika

Mulliqi:Kosova nuk do të ec përpara, pa larguar nga pushteti strukturat neokomuniste

Nga: D.B. Më: 31 korrik 2020 Në ora: 17:50
Objekti i Qeverisë

Keqpërdorimet e atyre që u ngjitën në pushtet,dhe të pasurohen brenda natës, bënë që Kosova të mbetet shteti më i varfër dhe më i izoluari në Evropë.

Kështu ka vlerësuar analisti politik Skender Mulliqi, i cili në një prononcim ëpr gazetën “ Bota sot” ka thënë se sistemi shumpartiake më shumë ka ngelur në letër, së ende nuk është hequr logjika një partiake komuniste e të menduarit.

Image
Skender Mulliqi

Sipas tij, pa u largua nga pushteti strukturat neokomuniste, Kosova assesi nuk do të ec përpara.

“Gjendja aktuale me pandemi që ka marrë përmasa të mëdha e shqetësuese, po e vërteton katërçipërisht , së Kosovës i duhen forca të dobishme politike, për një stabilitet të përgjithshëm”, ka thënë analisti politik Skender Mulliqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat