Deputetja e PDK-së: Kurti si një lider jashtë institucioneve mund të bëj më shumë dëm se sa dobi

Politika

Deputetja e PDK-së: Kurti si një lider jashtë institucioneve mund të bëj më shumë dëm se sa dobi

Nga: H.O. Më: 11 gusht 2020 Në ora: 06:12
Ariana Musliu Shoshi

Edhe deputetja e PDK-së, Ariana Musliu Shoshi në një postim të saj në Facebook ka kritikuar liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin lidhur me letrën dërguar ambasadorëve.

Sipas saj, Kurti duke mos bashkëpunuar me këta ambasadorë ka arritur që Kosovës t’i bëjë dy goditje të mëdha.

Postimi i plotë:

Kush po kërkon ndihmë nga ambasadorët e vendeve mike?

Ish-Kryeministri Kurti, i cili duke mos bashkëpunuar me njërin nga këta ambasadorë, atë të ShBA-së, kishte arritë që Kosovës t'ia bëjë dy goditje të rënda:

1. Përkeqësimin e marrëdhënieve diplomatike me një vend që na ka ndihmuar dhe vazhdon të na mbështesë pa asnjë rezervë, si dhe,

 2. Ndërprerjen e 50 milionë dollarëve, fonde të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Krejt kjo si pasojë e këmbëngulësisë së Kurtit për të mos e hequr taksën ndaj mallrave serbe dhe boshnjake.

Por, Kurti si një lider që ka mbetë jashtë institucioneve duhet të dijë se letrat e tij më shumë mund të bëjnë dëm se sa dobi. Shtetet e ambasadorëve që u paska shkruar, e kanë ndihmuar Kosovën në ditë më të vështira dhe do ta ndihmojnë edhe gjatë pandemisë./Bota sot

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat