Mehmeti: AAK e ka në dorë koalicionin, andaj e merr guximin për të kërcënuar LDK-në

Politika

Mehmeti: AAK e ka në dorë koalicionin, andaj e merr guximin për të kërcënuar LDK-në

Nga: D.B. Më: 9 shtator 2020 Në ora: 18:12
Haradinaj-Mustafa

Kërcënimet e AAK-së drejtuar partnerit të koalicionit qeverisës, LDK, nuk janë asgjë përveç se shantazhe politike.

Kështu ka vlerësuar analisti politik Faton Mehmeti i cili në një prononcim për gazetën “ Bora sot” ka thënë se kërcënimi është për t'i bërë presion LDK që të bëj Ramushin president kur të vjen koha, si dhe të trajtoj më dinjitetshëm ministrat e AAK, ndryshe e dërgon në opozitë.

Image
Faton Mehmeti

Sipas tij, AAK e ka në dorë koalicioni, andaj edhe e merr guximin për të kërcënuar LDK, e cila në mungese të alternativave duhet të dëgjoj çfarë i thotë AAK ose shkon në zgjedhje.

“AAK i ngreh veshin Hoti që të sillet më butë më ministrat e AAK, sepse ndryshe e pret shkarkimi. Faktikisht nuk mbahet qeveria me kërcënime, e kjo qeveri nuk ka jetë të gjatë, andaj secili mundohet të tregoj muskujt ndaj tjetrit”, ka thënë analisti politik Faton Mehmeti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat