Ambasadori rus në Beograd: Serbia mund të llogaris në Rusinë për çështjen e Kosovës

Politika

Ambasadori rus në Beograd: Serbia mund të llogaris në Rusinë për çështjen e Kosovës

Më: 10 shtator 2020 Në ora: 14:07
Aleksandar Bocan-Kharchenko

Serbia mund të llogaris në mbështetjen e Rusisë për të zgjidhur çështjen e Kosovës dhe çështje të tjera ndërkombëtare dhe bilaterale.

Kështu tha ambasadori  rus në Serbi, Aleksandar Bocan-Kharchenko.

“Këtë mëngjes, presidentët e vendeve tona biseduan në telefon dhe edhe një herë u theksua dhe nënvizua kënaqësia me zhvillimin e bashkëpunimit dypalësh,” tha Bocan-Kharchenko, sipas një deklarate nga Ministria Serbe e Mbrojtjes, raporton Tanjug.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat