Thaçi s'ka vija të kuqe për Serbinë, përshkak se është i kapur nga Serbia e cila ka dosjet kundër tij - Bota Sot
Thaçi s'ka vija të kuqe për Serbinë, përshkak se është i kapur nga Serbia e cila ka dosjet kundër tij

Politika

Thaçi s'ka vija të kuqe për Serbinë, përshkak se është i kapur nga Serbia e cila ka dosjet kundër tij

Nga: N.Sh Më: 7 korrik 2018 Në ora: 19:06
Presidenti Hashim Thaçi

Profesor dr. Binak Maxharraj ka ironizuar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, për vijat e kuqe në dialogun me Serbinë.

Maxharraj thotë se Serbia qe 19 vite po e shantazhon Kosovë në çdo mënyrë, ndërsa presidenti i Kosovës dialogon pa vija të kuqe me serbët.

Shantazhet e Beogradit po vazhdojnë edhe në FSK thotë Maxharraj, ku serbët po e lëshojnë punën në këtë institucion të fuqishëm shtetëror.

“Të gjitha këto shantazhe Beogradi po i banë për te venë vija te kuqe, te cilat Hashim Thaçit po i dukën te zeza, sepse nuk po i shehë,nuk po reagaon, ose nuk po don te reagoj. Nuk reagon se ky njeri është i kapur, i zapuem i shantazhuar nga Serbia, qe do te thotë se Serbia e ka në dorë dhe nuk e lenë te levizë e aq më pak te vejë vija te kuqe ndaj Serbisë, sepse e dinë vetë se çka e gjenë, kur një ditë Serbia ti hapë dosjet”, shkruan Maxharraj në facebook, transmeton gazeta “Bota sot”.

Lëxojeni të plot shkrimin e prf. Dr. Binak Maxharraj:

VIJAT E KUQE DHE VIJAT E ZEZA.

+Apo luaje macë kryet e bullit+

Këto ditë në Kosovë janë në përdorim dofarë vijash,te kuqe te zeza,etj.te cilat secili i përdorë dhe i venë sipas dëshirës së vete aty ku ka nevojë.I pari shpërthej me vijat e kuqe Presidenti i Kosovës Hashim Thaqi,i cili disa hërë theksoi së ne bisedat me Sërbinë Kosova nuk ka vija te kuqe,së me Sërbinë do te bisedoi pa vija të kuqe,sepse Hashim Thaqin po e pengojkan bile edhe po ja merrkan syt këto vija e kuqe dhe ika ne qeifë me shumë do vija te zeza qe i vene dhe si shehë askush.Nuk do te këtë vija të kuqe me Serbinë,anipse Serbia që 19 vit është bash ajo qe po tenton ta vejë vijën e kuq mu te ura e Mitrovicës,bash aty ku Oliver Ivanoviq i pari i vure “rojet e urës”.Qe nga anetherë e deri me sot Serbia e shantazhon Kosovën në çdo menyrë,luan me serbet e veriut siç donë vetë.Serbia qe 19 e ka në dorë Veriun,banë çka te dojë me te,pa ia prishë kushe terezin nga Jugu.

Rasti me i ri është shantazhi i Beogradit me pjësemarrisit serb ne FSK,te cilët po e lëshojnë një nga nje këte Forcë te Kosovë.Të gjitha këto shantazhe Beogradi po i banë për te venë vija te kuqe,te cilat Hashim Thaçit po i dukën te zeza,sepse nuk po i shehë,nuk po reagaon,ose nuk po don te reagoj.Nuk reagon se ky njeri është i kapur,i zapuem i shantazhuar nga Serbia,qe do te thotë se Serbia e ka në dorë dhe nuk e lenë te levizë e aq më pak te vejë vija te kuqe ndaj Serbisë,sepse e dinë vetë se çka e gjenë ,kur një ditë Serbia ti hapë dosjet.

Nuk e di a përhajgare apo për njëmendë dje Presidentit Hashim Thaqit ia”prishi qetësinë”,Kryeministri Ramush Harajdinaj,duke ia ba me dije se vijat e kuqe ne dialogun me Serbin janë të shkrueme në Kushtetuten e Kosovës,i cili tha së kushdo qe i shkelë këto vija te kuq te parapare me Kushtetutë do te shkarkohet,qoftë ai edhe Presidenti Hashim Thaqi.Bile ia përmedni edhe dy Presidentet e Kosovës te cilët u shkarkuan për shkelje te Kushtetuese.

Unë nuk e di së a e ka thanë këtë Kryeministri Hrajdinaj përnjemendë apo për hajgare,por mendoj së këtë e ka thanë për konsumi mediatik,sepse në këto 19 vuite te pasluftës,kush është qu me i pari e ka shkelë Kushtetutn duke filluar nga Presidenti e te poshtë,janë ba ankesa ne Kushtetuese e kurgja kërkuaj,janë falë 8200 hektar tokë e asgje kërkuaj,janë rritë pagat ne krye ne vedi e asgje kërkuaj,qe ishin te gjitha antikushtetuese.Por,dihet se kur është fjala për Presidentin qe ju”kërcnue”sot Kryeministri nese i shkelë vijat e kuqe se di a do te bejë ,sepse Kryeministri e dinë tutën hak.

Shqip kësaj i thonë luaje macë kryet e bullit?!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera