40 ditë paraburgim për pjesëmarrje në grupe terroriste - Bota Sot
40 ditë paraburgim për pjesëmarrje në grupe terroriste

Prishtina

40 ditë paraburgim për pjesëmarrje në grupe terroriste

Më: 10 prill 2019 Në ora: 16:43
Ilustrim

Gjykata ka analizuar të gjitha arsyet mbi shkaqet e caktimit të  paraburgimit dhe ka aprovuar propozimin e prokurorit për caktimin e paraburgimit, pasi po të gjendej i kërkuari M.I. në liri, i njëjti mund të ikë dhe do të jetë i pakapshëm nga organet e ndjekjes, pasi është shtetas i Maqedonisë së Veriut dhe kërkohet nga autoritetet e atjeshme për organizim dhe pjesëmarrje në grupe terroriste.

Po ashtu Gjykata konsideron se janë plotësuar kushtet ligjore të parapara, pasi po të gjendej i kërkuari në liri të plotë, ai do të arratisej dhe do të pengonte zhvillimin e procedurës së ekstradimit.

Pala ka të drejtë ankese kundër këtij vendimi në Gjykatën e Apelit të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...