Kalabria për disa orë mbetet pa ujë - Bota Sot
Kalabria për disa orë mbetet pa ujë

Prishtina

Kalabria për disa orë mbetet pa ujë

Më: 8 maj 2019 Në ora: 11:40
Ilustrim

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” njofton konsumatorët e njërës zonë të lagjes Kalabria në Prishtinë, se duke filluar nga ora 11.00 e ditës së sotme deri në orën 17.00 do të mbeten pa ujë të pijshëm.

Arsyeja e ndërprerjes së furnizimit me ujë të pijshëm është: Për shkak të nevojës për ndërhyrje nga ekipet në teren , në zhvendosjen e linjës fi 225 mm që furnizon zonën e ashtuquajtur te banesat e  Arabëve  në lagjen  Kalabria  në Prishtinë, për shkak të krijimit të hapësirës për punime në kolektorin e kanalizimit, si investim i KK Prishtinë.

Investimet në infrastrukturën e rrjetit të ujësjellësit dhe kanalizimit po bëhen vazhdimisht, për një jetë më të lehtë për qytetarin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...