Banorët në hallë me mbeturinat e ndërtuesve - Bota Sot
Banorët në hallë me mbeturinat e ndërtuesve

Prishtina

Banorët në hallë me mbeturinat e ndërtuesve

Më: 10 maj 2019 Në ora: 10:23
Foto

Banorët e lagjes së re në Prishtinë, duket që kanë një problem me punëkryrësit e ndërtesave.

Ata po ankohen me punëtorët që hedhin mbeturinat nga ndërtesat ku punojnë. Thonë se rreth vendit ku zhvillohen punimet, nuk ka asgjë tjetër përveç mbeturinave.

Njëri nga banorët e kësaj lagje ka dërguar edhe një video në KosovaPress, ku shihet një punëtor duke gjuajtur mbeturinat nga katete e larta të ndërtesës, ndërsa, rreth saj shihet material dhe mbeturina që janë hedhur nga ndërtesa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...