Uran Ismaili zyrtarizon kandidaturën për ta udhëhequr PDK-në në Prishtinë - Bota Sot
Uran Ismaili zyrtarizon kandidaturën për ta udhëhequr PDK-në në Prishtinë

Prishtina

Uran Ismaili zyrtarizon kandidaturën për ta udhëhequr PDK-në në Prishtinë

Më: 12 maj 2019 Në ora: 12:42
Ismaili ka kërkuar mbështetjen nga delegatët për të udhëhequr me degën e PDK në kryeqytet.

Uran Ismaili, që aktualisht është ministër i Shëndetësisë sot ka bërë zyrtare kandidaturën e tij për të udhëhequr me degën e PDK-së në Prishtinë.

Ismaili ka kërkuar mbështetjen nga delegatët për të udhëhequr me degën e PDK në kryeqytet.

Ai tha se është i gatshëm që qytetit t'ia japin më të mirën.

"Unë jam i gatshëm, që së bashkë me ju, qytetit tonë t’ia japim më të mirën. Andaj, kandidatura ime, sa është kërkesë e besimit për të udhëhequr, aq është edhe lutje që bashkë me ju t’i shërbejmë Prishtinës me dashurinë, energjinë dhe vëmendjen që e meriton", tha ai.

Ismaili tha se Prishtina ka shumë probleme dhe PDK do ta krijojë një klimë që i jap rrugë ndryshimit të madh.

Zëvendëskryrtari i PDK-së Enver Hoxhaj, ka thënë se situata aktuale në Kosovë është që Evropa edhe më tutje po e izolon Kosovën dhe qytetarët po mbyllen edhe më tepër në vete.

Ai tha se vetëm PDK  mund ta rikthejë besimin në shtet dhe këtë e rikthejnë kur Kadri Veselin e bëjnë kryeministër, dhe kur Uran Ismailin e bëjnë kryetar të Prishtinës.

Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi, ka ftuar të gjithë delegatët që të mbështesin kandidatin

Nënkryetari i PDK Hajredin Kuqi, tha se Prishtina është pasqyra e Kosovës dhe duhet të punohet më shumë për të.

Artistja Eliza Hoxha që së fundi është i bashkuar PDK-së tha se Prishtina ka nevojë për rizgjim.

Kryetari i deritanishëm i degës së PDK në Prishtinë Lirak Celaj, tha se kryeqyteti aktualisht është pa kryetar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...