Rruga ‘Xhorxh Bush’ do të shndërrohet në shesh: Mësoni kur do të mbyllet për vetura - Bota Sot
Rruga ‘Xhorxh Bush’ do të shndërrohet në shesh: Mësoni kur do të mbyllet për vetura

Prishtina

Rruga ‘Xhorxh Bush’ do të shndërrohet në shesh: Mësoni kur do të mbyllet për vetura

Më: 13 korrik 2019 Në ora: 19:33

Tashmë është bërë plani ideor për ndryshimet që do të bëhen në rrugën “Agim Ramadani”.

Muaji qershor ishte koha kur do të duhej të përfundonte faza e tenderimit dhe të fillonin punimet për realizimin e këtyre ndryshimeve.

Megjithatë, një gjë e tillë deri tash nuk ka ndodhur.

Edhe shndërrimi i rrugës “Xhorxh Bush” në shesh, pas testimit që iu bë vitin e kaluar, nuk është konkretizuar.

Për arsyet e mosrealizimit të këtyre dy projekteve, televizioni ka provuar të marrë një përgjigje nga Komuna e Prishtinës, por për tre ditë rresht nuk e mori.

Por kurdo që punimet nisin, sipas një eksperti të komunikacionit, kjo do të sillte edhe më shumë kolona në kryeqytet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat